Jak se kompletně připravit na porod?

Vědět, jak probíhá porod, získat praktické rady a tipy, jak ho co nejlépe zvládnout, uvolnit se a nechat vše plynout - to je cesta k tomu, jak přivést své vytoužené miminko v klidu na svět.

Znáte 3 klíčové okamžiky porodu, které vám navždy změní život?

1. klíčový okamžik: UŽ JE ČAS VYRAZIT DO PORODNICE?

Mám tři týdny do termínu porodu. Jsem hrozně unavená, jdu si v klidu lehnout.

Sotva dolehnu, slyším divné lupnutí a cítím zvláštní teplo a vlhko mezi stehny. Co se děje??? Vyskočím z postele. Plodová voda je úplně všude a vesele teče dál.

Musím se smát.

Muž se ospale ptá: "Co je?"

"Ale nic, jen bych potřebovala donést pár ručníků..."

Muž vystřelí z postele, rozsvítí, zmapuje tu potopu a zeptá se, jestli má jít nastartovat auto. Vrtím hlavou, že ještě ne a znovu mu připomenu ty ručníky. Zmateně letí přes celý dům, aby mi vyhověl.

Nemám ještě ani dobaleno do porodnice. Z vystlaného hnízdečka v křesle vysmátě rozdávám rozkazy: "Prosím Tě, dones mi ještě župan z koupelny, těhotenská průkazka je někde v tý velký kabelce a vem s sebou ještě pití prosím."

Podobných pokynů se spoustou otázek, kde přesně se daná věc nachází, následuje ještě několik.
 
A takhle to začalo. Porod začal. Můžeme vyrazit!
 
Pomalu mi začíná docházet, že za pár hodin se narodí naše první miminko! 
 
Možná naposledy si pohladím své těhotné bříško. Tohle uvědomění mě dostává. Nemůžu se ubránit šťastnému úsměvu: "Eliško, za chvilku tu budeš s námi."

2. klíčový okamžik: ZVLÁDNU TO?

Porod se rozbíhá, nastupují kontrakce, které se pozvolna prodlužují a zesilují. Pořád je ale víc odpočinku než "porodní práce". Mezi kontrakcemi popíjím vodu a hledám vhodnou polohu, ve které bych pocítila úlevu. Soustředím se na dýchání. Jedině tak budu mít dostatek sil na celý porod.

S časem začíná přituhovat. Cítím velký tlak. Kontrakce jdou prodýchávat stále hůř a hůř.

Uvnitř přesně vím, co se děje. Miminko začíná sestupovat. Teď musím být ještě více uvolněná, aby miminko mohlo snadno projít a otočit se v nejužším místě mé pánve.

Při kontrakcích se svíjím jako břišní tanečnice s nohama co nejvíce od sebe. Pohupování v bocích mi dělá dobře a miminku evidentně taky, protože cítím, jak klouže níž a níž.

Po další velmi intenzivní kontrakci mám pocit, že už to dál  nezvládnu. Už nemám sílu. Kolik kontrakcí mi ještě zbývá? Miminko pořád nikde a to se tak snažím dýchat a uvolňovat se. Já to nezvládnu.

Muž se mě snaží jemně povzbudit: "To zvládneš. Jde Ti to skvěle. Za chvilku budeme mít miminko. Miluju Tě." Hladí mě po vlasech a šeptá mi něžná slůvka. Zabírá to.

Další kontrakce. Muže prudce odstrčím, abych se stihla předklonit a opřít o postel. Dýchat mi nejde a vrčím jako divá šelma. Je mi jedno, že mě někdo vidí, slyší nebo hodnotí. Já tu rodím!

Po téhle kontrakci končím. Vzdávám to. Rozmyslela jsem si to. Ať to za mě dokončí kdo chce.

Slyším,  jak mě kolegyně porodní asistentky a lékařky na porodním sále medovým hlasem chválí: "Jde vám to výborně, maminko." Jaká já jsem maminka? Si děláte srandu? Já už nebudu rodit - končím!

Muž se automaticky přibližuje s konejšivými slovy. Sedmihlavá saň, která se skrývá někde hluboko ve mně, si razí cestu napovrch: "Mlčte všichni!"

Už nechci nic slyšet. Jdu porodit svoji holčičku. Potřebuju ji konečně držet ve své náruči.

Příští kontrakci už neprodýchám. Tlačím...

3. klíčový okamžik: LÁSKA NA PRVNÍ POHLED

Na břiše mi přistane něco vlhkého a teplého. Lehce to sebou vrní. "Je to holčička!" hlásí lékařka.

Před chvilkou byla v břiše, a teď je na něm. Nemůžu tomu zázraku uvěřit. Prohlížím si její drobounké tělíčko, ty titěrné prstíčky. "Ahoj Eliško, tak tě vítám na světě. To jsem já, tvoje maminka. My už se známe, viď?"

Pak se to stalo. Poprvé otevřela oči a podívala se přímo do těch mých. Obě jsme strnuly jako v hypnóze. To, co se před chvílí odehrálo náhle postrádalo význam. Všechno pro nás přestalo existovat. Byly jsme jen ona a já, tady a teď.

 

 

Cítila jsem příliv obrovské vlny energie, lásky, tepla a klidu. V tu chvíli jsem se zamilovala do své dcery a ona do mě. Celé mi to začalo dávat smysl. Láska na první pohled a na celý život. Definitivně a navždy se ze mě stala skutečná máma.

Porod vás změní

Rok po své vlastní zkušenosti s narozením dcery Elišky jsem měla velkou touhu říct o tom zázraku dalším ženám. Přece jen vlastní porod ženu i porodní asistentku změní. Všechno to najednou do sebe začalo krásně zapadat.

Než jsem ale uspořádala svůj první předporodní kurz, potřebovala jsem zjistit, zda je o něco takového vůbec zájem. Vyšli jsme s manželem do ulic, rozdávali letáčky a ptali se náhodně kolemjdoucích žen, jak by se jim líbilo navštívit můj předporodní kurz.

Víte, jaká byla nejčastější reakce?

"POROD, JEN TO NE!"

"Bylo to strašný, trvalo to dlouho, neuměla jsem tlačit, skákali mi po břiše, aby ze mě vůbec to dítě dostali ven. Porod už nikdy víc!"

A věděla jste, jak porod probíhá, co můžete čekat a co udělat pro jeho lepší průběh?

"Doufala jsem, že mi v porodnici všechno řeknou. Věděla jsem, že když to šlo dovnitř, musí to jít i ven. Porodili jiné, tak já taky. Hlavně aby to bylo rychlý a moc to nebolelo. A přežila jsem to."

Ačkoliv jsem chápala, že tyto ženy mluví o porodu jako o něčem strašném po tom, čím si prošly, nerozuměla jsem jedné věci - proč se vzhledem k možnostem 21. století ženy o porod nezajímají a nepřipraví se na něj? Proč pro ně porod musí být hororovou vzpomínkou? Tohle přeci není normální porod. Nebo nevědí, co JE "normální porod"?

Pro mě je porod součástí života, na kterou se lze připravit, dobře ji zvládnout a každá žena na sebe může být právem hrdá.

Protože přeci dokáže přivést vlastními silami miminko na svět!

Vždyť už jsem ve své praxi viděla tolik porodů. Zažila jsem si to i sama na sobě. A vím, že to jde, že to funguje. A že je to zázrak.

Jak se rodí nový život

 

Porodní asistentkou jsem od roku 2007. Od mého prvního předporodního kurzu uplynula už pěkná řádka let. Za tu dobu mi rukama prošly desítky žen a jenom se mi potvrdila má domněnka:

"Ženy jsou samy schopny normálně porodit a já jim v tom umím pomoct."

Martina Holubářová

 
Definitivně zpečetěno mou druhou osobní zkušeností - narozením syna Radima. Tehdy jsem pochopila odvěké tajemství porodu. To byl ten poslední dílek do skládanky. Teď už opravdu vím, jak se rodí nový život.
 
Během dalších let jsem zkušenosti své i  zkušenosti svých klientek rozplétala a zase dávala dohromady, dokud jsem neobjevila systém postavený na nutkání naplňovat stále ty samé potřeby, které už jen zbývalo skloubit s nejnovějšími poznatky průběhu porodu. Teď mi to celé dávalo smysl.
 
Mám něco jako "recept na přirozený porod", díky kterému můžete i vy pochopit smysl všeho, co se při porodu děje.

"Jako prvorodička jsem považovala předporodní kurz za samozřejmou součást "výbavy" našeho děťátka. Kurzy pořádané porodnicemi mě nelákaly a hledala jsem individuální přístup. Myslím, že porod je z velké části o duševním nastavení, a tak jsem k tomu přistupovala. Martina nás v tomto názoru svým vystupováním v kurzu přesvědčila, byla naprosto otevřená, věcná, zodpověděla všechny naše dotazy, pomohla s dýcháním a dalšími průpravami k porodu. Porod jsme zvládli skvěle a velké díky za to patří Martině, která umí dodat sílu, klid, psychickou podporu a slovo "miminko" říká s takovou něhou jako nikdo jiný 🙂 Kdybych mohla mít Martinu jako porodní asistentku u porodu, byla bych šťastná a naprosto v klidu,... I když ona tam s námi díky jejím radám vlastně byla ;-)"

Hanka, manažerka

K čemu je dobré znát tajemství porodu?

 • Pochopíte, jak probíhá normální=přirozený porod. Získáte informace o porodu, krok za krokem, od jeho začátku do konce, kdy už budete držet své miminko v náručí.
 • Na porod se připravíte předem. Osvojíte si tipy k porodu a pak budete přesně vědět, co máte dělat.
 • Stanete se platným a aktivním členem porodního týmu, který rozhoduje o dalším dění v průběhu vašeho porodu. A Vy budete jeho šéf.
 • Pomůže vám získat porodní sebevědomí, kdy nebudete mít z porodu strach, ale vyjdete mu vstříc, protože budete přesně vědět, co vás čeká a co máte nebo můžete intuitivně dělat.
 • S lehkostí sepíšete svá porodní přání, ať už sama pro sebe nebo pro porodnici, protože vás budou průběžně sama napadat.
 • Připravíte se na zázrak narození vašeho miminka.

A teď mám na Vás jednu jedinou a zásadní otázku:

Jak by se vám líbilo, kdybych s vámi prošla celým porodem pěkně krůček po krůčku?

Nejen pouhou teorií, ale i praktickými radami ověřenými v praxi, kterými si můžete  pomoci k dobrému porodu.

 

Všechno tohle jsem totiž vzala, uspořádala a vznikl z toho osobní průvodce přirozeným porodem:

tajemstviporodu

Co konkrétně v Tajemství porodu dostanete

3 scénáře začátku porodu

Jak začíná porod a kdy je nejlepší jet do porodnice

Co si vzít do porodnice

Co si vzít s sebou do porodnice, na jaké doklady a věci nezapomenout

Cesta do porodnice

8 důležitých věcí do auta pro všechny případy

Do porodnice na poslední chvíli?

Jak poznat tu správnou chvíli na odjezd do porodnice

Jak dýchat během porodu

Naučím vás 2 druhy dýchání, se kterými si vystačíte po celou dobu porodu

Jak účinně využít každou kontrakci

Kontrakce tlačí miminko směrem dolů a otevírají porodní cesty

Jak je to s odtokem plodové vody

Kdy může odtéct plodová voda a co bude dál

Příjem do porodnice

Jak probíhá příjem do porodnice

(Ne)zbytné úkony během porodu

Holení, klystýr, nástřih hráze

První doba porodní

Jak probíhá nejdelší část porodu a co můžete udělat pro urychlení

Druhá doba porodní

Už je to tady - začíná se rodit nový život

Třetí doba porodní

Co se děje po porodu miminka, porod placenty

Porodní přání

Sepište si na základě kurzu svá porodní přání

První ošetření miminka

Jak je potřeba ošetřit miminko po porodu

A to není o porodu všechno!

Vždycky totiž nemusí jít jako po másle...

Kdykoli se může stát cokoli. A u porodu to platí několikanásobně.

Samozřejmě je dobré primárně věřit v hladký průběh přirozeného porodu. Ale vždycky tam někde vzadu bude vykukovat "co když". A aby nevykukovalo, je dobré ho zpracovat. Vyložit karty na stůl a říct si, jak by to bylo, kdyby... 

Jakmile totiž máte řešení pro eventuelní situaci, mozek se uklidní a nebude ve Vás vyvolávat paniku. Vyhodnotit rizika a spustit alarm je jeho úkol jen v případě skutečného ohrožení, od toho ho máme.

U porodu by měl být prostor jen na porod se šťastným koncem, ne na diskuze a debaty o možném průběhu v případě komplikací. 

Proto je dobré vědět o nich předem, abyste se jimi nezabývali v ten nejméně vhodný okamžik - při vlastním porodu.

Krátký přehled toho, CO se u porodu může stát

 • Nezvládám kontrakce. Bolí to víc než jsem čekala.
 • Porod trvá příliš dlouho a pořád se neotevírám.
 • Čekám dvojčata.
 • Miminko je otočené zadečkem dolů (koncem pánevním).
 • Rodím předčasně.
 • Přenáším.
 • Porod se musí vyvolat.
 • Císařský řez.
 • Vakuumextrakce (VEX, lidově "zvon").
 • Kleště.

 

Každý problém má VŽDY minimálně dvě řešení

Mým cílem není vás vyděsit. Ale dát vám dobrou radu. Na všechny tyto situace se můžete dopředu připravit. Alespoň teoreticky. Ne se na ně zaměřit a přivolat si je, babrat se v komplikacích a statistikách. Ale prostě se připravit.

Na každý problém totiž existují minimálně dvě řešení.

Vezměme si za příklad císařský řez. Císařský řez postihuje v České republice téměř každou čtvrtou ženu. Celkem velká pravděpodobnost, že mě to může potkat taky, že ano?

V tom případě mám dvě možnosti:

Plán A: Úplně ze své mysli vytěsním, že mě to může potkat. Jsem dítě štěstěny, žiju zdravě, pracuju s autosugescí a vizualizací, vybarvuju porodní mandaly, medituju o svém krásně probíhajícím porodu s vůní květů a maximálně podpůrně laděným personálem porodnice, nebo bez něj v domácím prostředí...

Plán B: Zjistím si bližší informace o císařském řezu - kdy je nezbytný, jak se dělá, co miminko, co já... Abych o této možnosti mohla případně diskutovat, domlouvat se a rozhodnout se, potřebuji dobré informace. Tím dojdu k vnitřnímu klidu a můžu se ladit dle plánu A 😉

Jasně, zlehčuju to, aby to bylo naprosto do očí bijící. To nic nemění na tom, že miluju plány B. Mít eso v rukávu, znát předem pravidla hry, co mě může potkat a co pro to můžu dělat...

Je fajn vědět, jaké jsou možnosti. Připravit se. Zvládnout to. V co největším klidu, v pohodě, s přehledem a s láskou.

 

 

Porod: Plán B

 

"Když jsem se chystala na svůj první porod v porodnici, měla jsem plán B.

Když jsem se chystala na svůj druhý porod doma, měla jsem plán B.

Porodní asistentkou jsem od roku 2007.

Všechny své klientky připravuju na porod tak, aby i ony měly svůj plán B."

Martina Holubářová

A to samé bych chtěla dopřát i vám. Mějte i vy svůj PLÁN B!

Právě to je důvod, proč je součástí Kompletní přípravy na porod i POROD: PLÁN B - online předporodní kurz pro ženy, které chtějí být připraveny na všechno.

A do třetice získáte

minikurz: Ambulantní porod

Nejste si jistá tím, že chcete v porodnici trávit několik dní?

Chcete se po porodu v klidu sžívat s miminkem a zároveň mít o sebe i miminko postaráno?

Čeká na vás doma starší dítko, které by mělo být také součástí rodinného dění?

Možná vás potěší, že možnost kdykoli odejít z porodnice i s miminkem, existuje. ALE za určitých podmínek...

Zda je předčasný odchod z porodnice vhodný i pro vás a jaké podmínky musíte splňovat, se dozvíte právě v online minikurzu ambulantní porod, ve kterém dostanete odpovědi na tyto otázky:

 • Kdy je možné z porodnice odejít dřív než za obvyklých 72h? A kdy ne?
 • Lze ambulantní porod plánovat?
 • Říct nebo neříct o ambulantním porodu zdravotníkům dopředu?
 • Jak přesně probíhá předčasný odchod z porodnice?
 • Jaká vyšetření jsou vhodná pro maminku a miminko po porodu?
 • Jak je to s dětským lékařem po předčasném odchodu z porodnice?
 • Co odběr z patiček?
 • Jaká jsou vaše práva a povinnosti?
 • S jakými přístupy zdravotníků k ambulantnímu porodu se můžete setkat?

To vše vám prozradím v online minikurzu

Pojďme si to tedy shrnout:

Kompletní příprava na porod obsahuje:
1. Tajemství porodu - online kurz o přirozeném porodu, 
2. Porod: Plán B - online kurz o tom, co se při porodu může stát, 
3. Ambulantní porod - online minikurz o tom, jak můžete odejít z porodnice dřív než za 72 hodin.

Cena kompletní přípravy na porod je nyní

2970Kč na 9měsíců.

Získejte přístup:

k 16 lekcím Tajemství porodu,

+ k 13 lekcím Porodu: Plán B,

+ minikurzu Ambulantní porod

Vyplatí se vám tato investice do vašeho porodu?

Zkuste nad tím popřemýšlet:
 

Chcete-li se o porodu něco dozvědět, jen Google vám vyhledá 7 800 000 výsledků. Připočítejme literaturu dostupnou v knihovnách a v obchodech, kamarádky, známé, rodinu a facebookové skupiny. Všude spousta informací. Ale kdo se v tom má vyznat?

Nemluvě o klasických předporodních kurzech, kdy musíte být v konkrétní dobu na konkrétním místě a to opakovaně, bez možnosti výběru témat nebo jejich zopakování, v přítomnosti cizích lidí, muže nevyjímaje.

Kurzy probíhající v porodnicích jsou spíše prohlídkou porodních sálů s předáním kupy letáků a informovaných souhlasů. 

Navíc, kdo je vlastně odborník na porod? Všichni, kdo o něm mluví a píší?

Předporodní kurzy totiž nejsou výsadou porodních asistentek - odbornic na porod, ale může je pořádat opravdu kdokoli - duly, maminky, ženy, které samy nerodily, nebo dokonce muži...

Od koho chcete dostávat informace o porodu Vy?

Mně samotné trvalo 12 let než jsem našla jednoduchý a efektivní způsob, jak pomoci ženám normálně porodit. Za tu dobu jsem vystudovala porodní asistenci na vysoké škole, prošla řadou odborných kurzů, přednášek a školení, přečetla hromadu knih, zaplatila za vzdělání od těch nejlepších v oboru, porodila 2 děti a pomohla mnoha ženám porodit ty jejich. A stále se vzdělávám.

Ze začátku jsem předávala informace výhradně osobně, formou individuálních předporodních kurzů a konzultací. Během těch let mi přicházely nadšené reakce žen, děkovné e-maily, sms a horké fotky ještě z porodnice i z průběhu dalších rodinných dnů, měsíců a let. Vždycky mě to potěší, zahřeje u srdce a dává zpětnou vazbu k mé práci. Jenže i můj den má jen 24 hodin.

Tak jsem si řekla, že by si takový přístup zasloužily všechny ženy. A natočila jsem první předporodní on-line kurzy. Všechno, co jsem se naučila, vyzkoušela a vlastnoručně pro vás připravila.

Možná se vám ještě honí hlavou tyto otázky:

K čemu je příprava na porod dobrá?

Není třeba porod nějak dopodrobna studovat, zabývat se jím každý den v těhotenství, ale připravit se na to, co vás čeká, Vám dodá klid, pocit jistoty a sebevědomí. Dostanete zaručené rady a tipy od porodní asistentky, co dělat, jak dýchat a jak projít porodem co nejvíce v pohodě. A to nemusíte ani nikam chodit! Normálně si kurz pustíte kdykoli budete chtít a to v pohodlí vašeho domova nebo třeba cestou do práce nebo na procházce.

Online předporodní kurz - co to je?

Jako porodní asistentka s četnými zkušenostmi z praxe, i se svými dvěma vlastními, jsem sesbírala informace o porodu jako takovém a krok za krokem jsem jednoduše a stručně popsala jeho průběh. Mluvené slovo jsem propojila s prezentací a vznikl z toho on-line předporodní kurz. Kompletní přípravu na porod je možné přehrát v jakémkoli zařízení s připojením k internetu - v mobilu, v počítači, v tabletu. Pokud zvládne přehrát video z YouTube, přehraje i tento kurz. K dispozici vám je i v offline verzi díky MP3. Vrátit se k jakékoli lekci můžete kdykoli.

Proč online?

Většinou znamená navštěvovat předporodní kurz mnoho několikahodinových lekcí v rozmezí týdnů, musíte někam dojít nebo dojet, bez možnosti zopakování, nebo si musíte počkat a připlatit, být s cizími lidmi a jejich příběhy, muže nevyjímaje. Intimita je ta tam. Navíc ne vždy je lektorkou porodní asistentka - odbornice na porod, kterých je jen pár. Díru na trhu tak zaplácly další existence, bez vzdělání, bez odpovědnosti, zato se značným sebevědomím. Každá máma chce pro své dítě to nejlepší a mateřství začíná přece porodem. Pro každou ženu by měly být informace o porodu dostupné. To je také hlavní důvod, proč online.

Jak online kurz probíhá?

Po zaplacení kurzu dostanete přístupové údaje do členské sekce. Přihlásíte se jednoduše - podobně jako do emailu. Stačí připojení k internetu. Všechny lekce jsou připraveny k okamžitému zhlédnutí. Na lekce se můžete dívat opakovaně, kolikrát chcete.

Jak mi může kurz pomoci?

V kurzu se dozvíte, jak probíhá celý porod od začátku do konce. Nejedná se jen o předání teorie, ale i zkušeností, rad a tipů ověřené praxí od odborníka na přirozený porod - od porodní asistentky. Projdeme spolu porodem krok za krokem a prozradím vám jeho tajemství. Podíváme se i na to, co u porodu může nastat. A jak odejít z porodnice dřív než za 72 hodin.

Jsou součástí MP3 pro poslech na cestách?

Ano jsou. Pod každou lekcí si mluvené slovo můžete stáhnout do svého počítače, tabletu nebo mobilu.

Když projdu kurzem, bude pro mě porod bez práce?

Kéž by. Bohužel vás ale zklamu. Bez práce nejsou koláče. Ale tyhle koláče (myšleno samozřejmě miminko) za tu porodní práci určitě stojí, že ano? Kurz vám pomůže vnímat porod jako cestu, na které musíte zvládnout konkrétní kroky-úkoly, budete vědět, který krok probíhá právě teď, který bude následovat a který vás ještě čeká, ale hlavně jak ho co nejlépe zvládnout, abyste mohli pokročit dál a držet své miminko konečně v náručí.

Proč je online kurz lepší než kurz naživo?

Během poměrně krátké doby se dozvíte o porodu vše, co potřebujete vědět. Kurz si můžete pouštět pořád dokola z tepla vašeho domova, při vaření, mytí nádobí, nebo cestou do práce. Můžete si vybrat jen lekce, které vás zrovna zajímají. Nemusíte nikam chodit v určenou hodinu, nemusíte mít kurz rozdroben po týdnech do několika lekcí a ztrácet tak zbytečně čas posloucháním něčeho, co jste slyšeli, nebo čekat na to, co vás aktuálně zrovna zajímá, ale bohužel to přijde na řadu třeba až za týden nebo až během porodu. A to je velká výhoda online kurzu.

V čem se liší tento kurz od jiných předporodních kurzů?

Tento kurz je od odbornice na "normální" porod - od porodní asistentky, která má navíc i osobní zkušenosti s "normálními" porody svých dvou dětí. "Porod vyprávím jako příběh pro svou kamarádku, které ze srdce přeji to nejlepší. Kurz jsem odvyprávěla a vypilovávala už mnoho let předtím naživo, až teď jsem se rozhodla pro verzi on-line - dala do něj ze sebe to nejlepší a doufám, že se dostane k ženám, kterým není dostupný kvalitní předporodní kurz nebo porodní asistentka." Navíc vstupem do kurzu to pro Vás ani pro mě nekončí. Jsem Vám k dispozici. Kdybyste něčemu nerozuměla, nebo si nevěděla rady, něco vám v kurzu chybělo, dotočím lekci, dovysvětlím, abyste měla opravdu ve všem jasno.

Bude mi kurz fungovat na mém počítači/mobilu?

Pokud na vašem zařízení fungují běžná videa z YouTube, budou vám fungovat i video-lekce předporodního kurzu.

Jak se můžu přihlásit?

Klikněte na nákupní tlačítko na této stránce. Objeví se formulář, ten vyplňte, zvolte způsob platby a celou částku uhraďte. Jakmile se platba spáruje, číhejte na přihlašovací údaje ve svém emailu. Po přihlášení jsou vám okamžitě všechny lekce k dispozici.

Protože mi záleží na tom, abyste byla spokojená

Do předporodního kurzu jsem dala všechno, co jsem se naučila a co byste o porodu měli vědět.

Záleží mi na tom, aby se Vám uvnitř líbilo.

Proto když usoudíte, že vám kurz vůbec nic nedal, že tyto informace zkrátka nejsou pro vás, nabízím vám do 14 dnů od zakoupení možnost vrácení peněz.

Velmi mi záleží na tom, abyste byli spokojení!

"Porod není žádná věda. Porodit zvládne každá žena, obzvlášť když ví, jak na to ;)"
Bc. Martina Holubářováporodní asistentka, laktační poradkyně, autorka on-line předporodních kurzů Tajemství porodu, POROD: Plán B, Ambulantní porod, Porod do vody a Spokojené miminko.

Chcete se na něco zeptat?

Napište mi na martina@intuitivniporod.cz