V tomto online kurzu se naučíte, jak projít přirozeným porodem, jak si poradit se situacemi, které mohou u porodu nastat, jak to chodí v porodnicích a taky jak být i s miminkem co nejdříve doma.

Všechny lekce jsou vám obratem zpřístupněny a jsou vám k dispozici dalších 9 měsíců.

Pro těhotné ženy, které chtějí:

  • Pochopit, jak probíhá normální=přirozený porod. Získát informace o porodu, krok za krokem, od jeho začátku do konce, kdy už budete držet své miminko v náručí.
  • Připravit se na porod předem. Osvojit si tipy k porodu a pak přesně vědět, co dělat.
  • Stát se platným a aktivním členem porodního týmu, který rozhoduje o dalším dění v průběhu porodu. A Vy budete šéf.
  • Získat porodní sebevědomí, kdy už nebudete mít z porodu strach, ale vyjdete mu vstříc, protože budete přesně vědět, co vás čeká a co máte nebo můžete dělat.
  • S lehkostí sepsat svá porodní přání, ať už sama pro sebe nebo pro porodnici. Budou Vás průběžně sama napadat.
  • Připravit se na zázrak narození vašeho miminka.

Obsah kurzu a jednotlivých lekcí

1. část kurzu:

TAJEMSTVÍ PORODU

tajemstviporodu

3 scénáře začátku porodu

Jak začíná porod a kdy je nejlepší jet do porodnice

Co si vzít do porodnice

Co si vzít s sebou do porodnice, na jaké doklady a věci nezapomenout

Cesta do porodnice

8 důležitých věcí do auta pro všechny případy

Do porodnice na poslední chvíli?

Jak poznat tu správnou chvíli na odjezd do porodnice

Jak dýchat během porodu

Naučím vás 2 druhy dýchání, se kterými si vystačíte po celou dobu porodu

Jak účinně využít každou kontrakci

Kontrakce tlačí miminko směrem dolů a otevírají porodní cesty

Jak je to s odtokem plodové vody

Kdy může odtéct plodová voda a co bude dál

Příjem do porodnice

Jak probíhá příjem do porodnice

(Ne)zbytné úkony během porodu

Holení, klystýr, nástřih hráze

První doba porodní

Jak probíhá nejdelší část porodu a co můžete udělat pro urychlení

Druhá doba porodní

Už je to tady - začíná se rodit nový život

Třetí doba porodní

Co se děje po porodu miminka, porod placenty

Porodní přání

Sepište si na základě kurzu svá porodní přání

První ošetření miminka

Jak je potřeba ošetřit miminko po porodu

2. část kurzu:

Porod: Plán B

o tom, CO se u porodu může stát:

Nezvládám kontrakce

Bolí to víc než jsem čekala

Porod trvá příliš dlouho

a pořád se neotevírám

Čekám dvojčata

Konec pánevní

Miminko je otočené zadečkem dolů

Rodím předčasně

Přenáším

jsem po termínu porodu

Vyvolání porodu

kdy se musí porod vyvolat

Císařský řez

Vakuumextrakce

VEX, lidově "zvon"

Kleště

3. část kurzu:

Ambulantní porod

jak odejít z porodnice co nejdřív

Kdy je možné odejít z porodnice a kdy ne

Jak přesně probíhá dřívější odchod z porodnice?

Jaká vyšetření jsou vhodná pro maminku a pro miminko po porodu

Jaká jsou vaše práva a povinnosti

O lektorce kurzu

Bc. Martina Holubářová

porodní asistentka a maminka 3 dětí
Od roku 2007 porodní asistentka, od roku 2008 laktační poradkyně, od roku 2016 soukromá porodní asistentka. Praxi porodní asistentky jsem vykonávala na Gynekologicko-porodnickém oddělení ve Svitavské nemocnici a.s. a na Novorozeneckém oddělení a na Oddělení gynekologie a těhotných ve fakultní nemocnici v Hradci Králové. Jako soukromá porodní asistentka pak u žen a maminek doma nebo jako odborná konzultantka v několika východočeských porodnicích. V roce 2010 jsem se stala poprvé maminkou dcery Elišky. O tři roky později přišel na svět doma syn Radim. Do třetice vloni na Valentýna vplul manželovi do náruče syn Albert. Ti čtyři jsou to nejlepší, co mě v životě potkalo. Početí a porod jsou zázraky. Vzdělávám se v ČR i v zahraničí, pořádám předporodní kurzy (živě i online), tvořím e-learning pro rodiče i odborníky, konzultuji. "Každá žena je jiná a jednoduše si zaslouží vysoce individuální, lidský a citlivý přístup a kvalitní odbornou péči. Speciálně pak v těhotenství, při porodu a v mateřství."

Možná se vám ještě honí hlavou:

K čemu je příprava na porod dobrá?

Není třeba porod nějak dopodrobna studovat, zabývat se jím každý den v těhotenství, ale připravit se na to, co vás čeká, Vám dodá klid, pocit jistoty a sebevědomí. Dostanete zaručené rady a tipy od porodní asistentky, co dělat, jak dýchat a jak projít porodem co nejvíce v pohodě. A to nemusíte ani nikam chodit! Normálně si kurz pustíte kdykoli budete chtít a to v pohodlí vašeho domova nebo třeba cestou do práce nebo na procházce.

Online předporodní kurz - co to je?

Jako porodní asistentka s četnými zkušenostmi z praxe, i se svými třemi vlastními, jsem sesbírala informace o porodu jako takovém a krok za krokem jsem jednoduše a stručně popsala jeho průběh. Mluvené slovo jsem propojila s prezentací a vznikl z toho on-line předporodní kurz. Kompletní přípravu na porod je možné přehrát v jakémkoli zařízení s připojením k internetu - v mobilu, v počítači, v tabletu. Pokud zvládne přehrát video z YouTube, přehraje i tento kurz. K dispozici vám je i v offline verzi díky poslechové verzi MP3. Vrátit se k jakékoli lekci můžete kdykoli.

Proč online?

Většinou znamená navštěvovat předporodní kurz mnoho několikahodinových lekcí v rozmezí týdnů, masakr přes víkend od rána do večera, musíte někam dojít nebo dojet, bez možnosti zopakování, nebo si musíte počkat a připlatit, být s cizími lidmi a jejich příběhy, muže nevyjímaje. Intimita je ta tam. Je to únavné. Navíc ne vždy je lektorkou porodní asistentka - odbornice na porod, navíc s vlastní zkušeností porodů. Každá máma chce pro své dítě to nejlepší a mateřství začíná přece porodem. Pro každou ženu by měly být informace o porodu odborné, srozumitelné a dostupné. To je také hlavní důvod, proč online.

Jak online kurz probíhá?

Po zaplacení kurzu dostanete přístupové údaje do členské sekce. Přihlásíte se jednoduše - podobně jako do emailu. Stačí připojení k internetu. Všechny lekce jsou připraveny k okamžitému zhlédnutí. Na lekce se můžete dívat opakovaně, kolikrát chcete.

Jak mi může kurz pomoci?

V kurzu se dozvíte, jak probíhá celý porod od začátku do konce. Nejedná se jen o předání teorie, ale i zkušeností, rad a tipů ověřené praxí od odborníka na přirozený porod - od porodní asistentky a mámy 3 dětí. Projdeme spolu porodem krok za krokem a prozradím vám jeho tajemství. Podíváme se i na to, co u porodu může nastat. A jak odejít z porodnice dřív než za 72 hodin.

Jsou součástí MP3 pro poslech na cestách?

Ano jsou. Pod každou lekcí si mluvené slovo můžete stáhnout do svého počítače, tabletu nebo mobilu.

Když projdu kurzem, bude pro mě porod bez práce?

Kéž by. Bohužel vás ale zklamu. Bez práce nejsou koláče. Ale tyhle koláče (myšleno samozřejmě miminko) za tu porodní práci určitě stojí, že ano? Kurz vám pomůže vnímat porod jako cestu, na které musíte zvládnout konkrétní kroky-úkoly, budete vědět, který krok probíhá právě teď, který bude následovat a který vás ještě čeká, ale hlavně jak ho co nejlépe zvládnout, abyste mohli pokročit dál a držet své miminko konečně v náručí.

Proč je online kurz lepší než kurz naživo?

Během poměrně krátké doby se dozvíte o porodu vše, co potřebujete vědět. Kurz si můžete pouštět pořád dokola z tepla vašeho domova, při vaření, mytí nádobí, nebo cestou do práce. Můžete si vybrat jen lekce, které vás zrovna zajímají. Nemusíte nikam chodit v určenou hodinu, nemusíte mít kurz rozdroben po týdnech do několika lekcí a ztrácet tak zbytečně čas posloucháním něčeho, co jste slyšeli, nebo čekat na to, co vás aktuálně zrovna zajímá, ale bohužel to přijde na řadu třeba až za týden nebo až během porodu. Nemusíte ani nikde sedět od rána do večera a poslouchat přehršel informací, které nejste schopná vstřebat. Navíc je to děsně únavné. A to je velká výhoda online kurzu - nic z toho nemusíte a dávkovat si kurz můžete podle svého gusta.

V čem se liší tento kurz od jiných předporodních kurzů?

Tento kurz je od odbornice na "normální" porod - od porodní asistentky, která má navíc i osobní zkušenosti s "normálními" porody svých tří dětí. "Porod vyprávím jako příběh. Kurz jsem odvyprávěla a vypilovávala už mnoho let předtím naživo a pár let už je k dispozici i online. Dala jsem do něj ze sebe to nejlepší a doufám, že se dostane k ženám, kterým není dostupný kvalitní předporodní kurz nebo porodní asistentka. Navíc vstupem do kurzu to pro Vás ani pro mě nekončí. Jsem Vám k dispozici. Kdybyste něčemu nerozuměla, nebo si nevěděla rady, něco vám v kurzu chybělo, dotočím lekci, dovysvětlím, abyste měla opravdu ve všem jasno.

Bude mi kurz fungovat na mém počítači/mobilu?

Pokud na vašem zařízení fungují běžná videa z YouTube, budou vám fungovat i video-lekce předporodního kurzu.

Jak se můžu přihlásit?

Klikněte na nákupní tlačítko na této stránce. Objeví se formulář, ten vyplňte, zvolte způsob platby a celou částku uhraďte. Jakmile se platba spáruje, číhejte na přihlašovací údaje ve svém emailu. Po přihlášení jsou vám okamžitě všechny lekce k dispozici.

Pojďme si to tedy shrnout:

Porod v porodnici je jediný komplexní online kurz praktické přípravy na porod od nezávislé porodní asistentky a maminky 3 dětí s vlastními i odbornými zkušenostmi

Online kurz "POROD V PORODNICI" obsahuje:
 
1. Tajemství porodu - online kurz o přirozeném porodu, 
2. Porod: Plán B - online kurz o tom, co se při porodu může stát, 
3. Ambulantní porod - online minikurz o tom, jak můžete odejít z porodnice dřív než za 72 hodin.

Získejte přístup:

k 16 lekcím Tajemství porodu,

+ k 13 lekcím Porodu: Plán B,

+ minikurzu Ambulantní porod

Všechny lekce jsou pro vás obratem zpřístupněny a jsou vám k dispozici dalších 9 měsíců.

 

Porodní asistentkou jsem od roku 2007. Od mého prvního předporodního kurzu uplynula už pěkná řádka let. Za tu dobu mi rukama prošly desítky žen a jenom se mi potvrdila má domněnka:

"Ženy jsou samy schopny normálně porodit a já jim v tom umím pomoct."

Martina Holubářová 

"Jako prvorodička jsem považovala předporodní kurz za samozřejmou součást "výbavy" našeho děťátka. Kurzy pořádané porodnicemi mě nelákaly a hledala jsem individuální přístup. Myslím, že porod je z velké části o duševním nastavení, a tak jsem k tomu přistupovala.

Martina nás v tomto názoru svým vystupováním v kurzu přesvědčila, byla naprosto otevřená, věcná, zodpověděla všechny naše dotazy, pomohla s dýcháním a dalšími průpravami k porodu. Porod jsme zvládli skvěle a velké díky za to patří Martině, která umí dodat sílu, klid, psychickou podporu a slovo "miminko" říká s takovou něhou jako nikdo jiný 🙂 Kdybych mohla mít Martinu jako porodní asistentku u porodu, byla bych šťastná a naprosto v klidu,... I když ona tam s námi díky jejím radám vlastně byla ;-)"

Hanka, manažerka

Vyplatí se vám tato investice do vašeho porodu?

Zkuste nad tím popřemýšlet:
 

Chcete-li se o porodu něco dozvědět, jen Google vám vyhledá 7 800 000 výsledků. Připočítejme literaturu dostupnou v knihovnách a v obchodech, kamarádky, známé, rodinu a facebookové skupiny. Všude spousta informací. Ale kdo se v tom má vyznat?

Nemluvě o klasických předporodních kurzech, kdy musíte být v konkrétní dobu na konkrétním místě a to opakovaně nebo pod nekonečně dlouho dobu, bez možnosti výběru témat nebo jejich zopakování, v přítomnosti cizích lidí, muže nevyjímaje.

Kurzy probíhající v porodnicích jsou spíše prohlídkou porodních sálů s předáním kupy letáků a informovaných souhlasů. 

Navíc, kdo je vlastně odborník na porod? Všichni, kdo o něm mluví a píší?

Předporodní kurzy totiž nejsou výsadou porodních asistentek - odbornic na porod, ale může je pořádat opravdu kdokoli - duly, maminky, ženy, které samy nerodily, nebo dokonce muži...

Od koho chcete dostávat informace o porodu Vy?

Mně samotné trvalo 12 let než jsem našla jednoduchý a efektivní způsob, jak pomoci ženám normálně porodit. Za tu dobu jsem vystudovala porodní asistenci na vysoké škole, prošla řadou odborných kurzů, přednášek a školení, přečetla hromadu knih, zaplatila za vzdělání od těch nejlepších v oboru, porodila 3 děti a pomohla mnoha ženám porodit ty jejich. A stále se vzdělávám.

Ze začátku jsem předávala informace výhradně osobně, formou individuálních předporodních kurzů a konzultací. Během těch let mi přicházely nadšené reakce žen, děkovné e-maily, sms a horké fotky ještě z porodnice i z průběhu dalších rodinných dnů, měsíců a let. Vždycky mě to potěší, zahřeje u srdce a dává zpětnou vazbu k mé práci. Jenže i můj den má jen 24 hodin.

Tak jsem si řekla, že by si takový přístup zasloužily všechny ženy. A natočila jsem první předporodní on-line kurzy. Všechno, co jsem se naučila, vyzkoušela a dokonce vlastnoručně pro vás připravila.

Jako velký bonus vnímám i to, že pokud byste něčemu nerozuměla nebo by Vám v kurzu něco chybělo, dotočím neprodleně lekci nebo to spolu vyřešíme přes mail nebo po telefonu. Nemusíte se tak bát, že v tom zůstanete sama.

"Martina je člověk na správném místě. Jsem ráda, že jsem si pro předporodni přípravu vybrala právě její kurz. Líbilo se, jak jsou videa strukturovaná a výstižná, takže se k nim mohl člověk kdykoliv vrátit. 🙂 Informace byly pro mě užitečné.

Vnitřně mě také uklidnilo, že když jsem měla nějaký dotaz, popřípadě pochybnost věděla jsem, že když jí napíši, na odpověď zaručeně nebudu dlouho čekat. O to víc mě potěšilo, že když jsem si opravdu nevěděla rady s jednou věci, Martina mi sama zavolala a věnovala mi svůj čas, poskytla cenné rady, a hlavně dodala potřebné sebevědomí, že i když jsem první miminko rodila císařem, může druhé miminko přijít na svět přirozenou cestou, a to se taky podařilo.

Před porodem jsem byla poměrně klidná, cítila jsem, že jsem psychicky a snad i fyzicky připravena. Porod proběhl přirozeně a poměrně rychle. Mám obrovskou radost, že jsme na svět mohli přivítat našeho syna, a že na tento porod mohu vzpomínat jako na posilující a důležitou životní zkušenost. Díky, Marti, za to, co děláš. :)"

Pavlína

NIC NERISKUJETE

Do předporodního kurzu jsem dala to, co jsem se naučila, vyzkoušela a zažila, a co byste o porodu měla vědět.

Záleží mi na tom, aby se Vám uvnitř kurzu líbilo.

Proto když usoudíte, že vám kurz vůbec nic nedal, že tyto informace zkrátka nejsou pro vás, nabízím vám do 14 dnů od zakoupení možnost vrácení peněz.

Velmi mi totiž záleží na tom, abyste byla spokojená!

Všechny lekce jsou pro vás obratem zpřístupněny a jsou vám k dispozici dalších 9 měsíců.

P.S.: BONUS PRO TY NEJRYCHLEJŠÍ Z VÁS

Máte sepsaná už svá porodní přání? Nebo je hodláte dát dokupy až na základě předporodního kurzu?

Pak pro Vás mám skvostný bonus - k zakoupenému on-line kurzu Porod v porodnici získáte i moji zpětnou vazbu na Vaše porodní přání a to za 0Kč.

Stačí, když mi svůj porodní plán pošlete na mail 😉

Všechny lekce jsou pro vás obratem zpřístupněny a jsou vám k dispozici dalších 9 měsíců.

"Porodem se oficiálně staváte rodičem - mámou, tátou. Zůstanete jimi až do konce svých dnů."
Bc. Martina Holubářováporodní asistentka, laktační poradkyně, autorka on-line předporodních kurzů: Porod v porodnici, POROD: Plán B, Ambulantní porod, Porod do vody a Spokojené miminko.

Chcete se na něco zeptat?

Napište mi na martina@intuitivniporod.cz