Reference

Zpětná vazba od mých klientek

"Jako prvorodička jsem považovala předporodní kurz za samozřejmou součást "výbavy" našeho děťátka. Kurzy pořádané porodnicemi mě nelákaly a hledala jsem individualní přístup. Myslím, že porod je z velké části o duševním nastavení, a tak jsem k tomu přistupovala. Martina nás v tomto názoru svým vystupováním v kurzu přesvědčila, byla naprosto otevřená, věcná, zodpověděla vsechny naše dotazy, pomohla s dýcháním a dalšími průpravami k porodu. Porod jsme zvládli skvěle a velké díky za to patří Martině, která umí dodat sílu, klid, psychickou podporu a slovo "miminko" říká s takovou něhou jako nikdo jiný :-) Kdybych mohla mít Martinu jako porodní asistentku u porodu, byla bych šťastná a naprosto v klidu,... I když ona tam s námi diky jejím radám vlastně byla ;-) "

Hankamanažerka

Mám zkušenost během svých tří těhotenství a porodů celkem se sedmi porodními asistentkami – s těmi z porodnic, i s těmi komunitními. Z nich mi byla osobnostně nejbližší Martina. Je hodně pečlivá a svědomitá, respektovala nás s manželem v našich přáních. Její rozhodnost, otevřenost a upřímnost byly něco, co jsem potřebovala. Dokázala mě i „nakopnout“ tím správným směrem, když jsem přestávala věřit, že vše je tak, jak má. Během přípravy na porod jsme probrali do detailu naše potřeby, porodní plán, doporučila mi, jak využít aromaterapii a bylinky v těhotenství i u porodu. Porod s ní byl nádherný. Myslím, že je odborníkem na svém místě a já jí za nás velice děkuji.

Pavlínapedagožka

Jako druhorodička jsem si přála zažít druhý porod příjemněji, a hlavně necítit smutek a opuštění-separaci od svého dítěte. Proto jsem také začala shánět porodní asistentku. Martina na mě vykoukla jako první volba a ono to vyšlo. Daly jsme si schůzku, na které mi odpověděla mé otázky a uklidnila moje obavy-strachy. Dále jsem navštěvovala svého gynekologa, ale také jsem všechny moje „problémy“ řešila s Martinou. Byla mi velkou oporou, dodávala mi klid, sílu a sebevědomí. Doprovodila mě do porodnice, kde jsem se s ní cítila bezpečně, a tak jsem porodila syna, měla jsem bonding trvající přes 2 hodiny! Ne jako s dcerou 3 minuty a šup pryč. Byla jsem se synem při novorozenecké prohlídce, Martina mi syna „pohlídala“ zatím, co jsem si dávala sprchu. Zkrátka byla tam pro mě a pro syna, pro nás. Po 48 hodinách jsem porodnici opouštěla. Martina nás přijela ještě „zkontrolovat“ domů, jelikož jsem měla obavy z kojení, které se s první dcerou tak úplně nepovedlo. Kdykoli jsem jí mohla zavolat, napsat. A vlastně je mi oporou stále, i 3 roky po porodu, je to moje kamarádka, která vždycky poradí! Děkuji Ti Martino!!!

Ritapolicistka

Konzultace s Martinou přišla přesně v ten správný čas. Právě jsem řešila menší krizovou situaci s mým mužem, termín mého porodu byl za dva dny a já se necítila vůbec dobře po psychické stránce. Sice mám svou porodní asistentku, která byla u mého porodu, Martina je ale dost výjimečná. Je to spojením její zdravotnické odbornosti a zároveň zaměřením na duchovní aspekty porodu. Pomohla mi otázkami dostat se sama k sobě, tomu, co si doopravdy přeju a v mém náhledu na porod. Další den po konzultaci se mi rozběhl porod a narodila se mi krásná zdravá holčička Lilia přirozenou cestou. Teď řeším zase jiné otázky ohledně mateřství a už se chystám na další konzultaci s Martinou.

Kristýnawww.jogaskristy.cz

"Narodilo se nám naše první děťátko – syn Jakub. Pečlivě jsem se připravovala na obávaný porod, který jsme se synem zvládli velmi dobře. Ovšem na co jsem se nepřipravovala vůbec, bylo období hned po něm. Syn je velmi svéhlavé miminko, které jakmile není splněna jeho představa, ihned řve. Nepláče nespokojeně – rovnou řve. Ovšem tohle vím až teď – kdy je starší. Od začátku jsem tedy trpěla přesvědčením, že jsem snad ta nejhorší matka, která se nedokáže postarat o své uplakané děťátko. Moje sebevědomí šlo okamžitě dolů. Syn řval neustále, my zkoušeli, co nás napadlo, a zároveň co kdo poradil. Také chyba, na kterou jsem časem přišla – uzavřela se před světem internetu a mobilu,... Pak jsem ale vyhledala Martinu a konzultovala vše ohledně syna. V ten okamžik jsem se uklidnila, začala nabírat sebedůvěru a přijala to, že pro syna dělám, co mohu. Hodiny nošení, houpání, uspávání a kojení časem přinesly klid. Narušen byl sice synovou operací v šesti týdnech, avšak poté jsme se pomalinku opět srovnali. Teď jsou synovi téměř 4 měsíce – je to zvídavé, rychlé a chytré děťátko. Zároveň tvrdohlavé a vzteklé – ale já věřím, že z toho vyroste. Co je ale podstatné – péče o dítě je velmi důležitá. Pokud maminka neměla tu možnost nabít zkušenosti jinde, pak sama hodně často tápe. Já jsem měla přesně tento problém. A pomoc, kterou nám Martina předala, byla skvělá. Dítě svým pláčem dokáže hýbat horami. U nás hýbal rodinami. Ty se semkly a snažily se nám se synem pomoci. Ovšem stále nejdůležitějším človíčkem pro každé dítě je maminka – její vlastní klid, pohoda, sebedůvěra a vyrovnanost. Tu nejlépe dokáže předat žena ženě – v tuhle chvíli Martina. Považuji za obrovsky důležité, abyste VY, porodní asistentky, byly součástí prvních týdnů života malých špuntů, kteří svým rodičům mění vzhůru nohama jejich dosavadní život. Sžívání se celé rodiny hraje důležitou roli a právě s tímto VY umíte skvěle pomoci. A nejenom s tím. Jste vzdělané ženy, které umí poradit v různých situacích žen v období celého jejího života. A že těch změn je! Potřebujeme Vás! Jste důležité a přeji si, aby Vás bylo mnohem více. Vím, že práce s lidmi je ta nejtěžší – ale má to SMYSL! Děkuji, že tu jste – přeji Vám mnoho spokojených maminek."

Martinaadministrativní pracovnice

"Přestože mě čekal již třetí porod, chtěla jsem ho jinak, chtěla jsem ho mít přirozený, chtěla jsem si ho užít, připadat si u něho jako Bohyně. Martina mě přesvědčila, že moje požadavky jsou oprávněné a že takto může rodit každá žena. Dodala mi tolik potřebnou důvěru v sebe samu jako ženu, matku, nositelku života a díky její psychické podpoře byl můj třetí porod takový, jaký jsem si ho přála. Díky Marti, díky Tvé podpoře byl můj třetí porod nezapomenutelným a dokonalým zážitkem, ze kterého čerpám energii ještě teď, kdy moje štěstí už běhá za mnou."

Radkapoporodní dula, www.radula-dula-a-laktacni-poradkyne-nachod.webnode.cz

Další reference najdete na mé facebookové stránce...